Zaznacz stronę

Podejmij wyjątkowe wyzwanie dla twórców gier w Polsce!

Tworzysz gry lub jesteś tym zainteresowany? Dołącz do maratonu tworzenia gier jakim jest GameJamPlus! To wydarzenie sprawdzi twoje umiejętności tworzenia gier, współpracy z innymi, a na koniec zweryfikuje czy potrafisz faktycznie sprzedać swoją grę!

O GameJamPlus

GJ+ to unikalny konkurs dla twórców gier, który gromadzi programistów, projektantów, artystów oraz entuzjastów gier ze wszystkich zakątków świata! Cały maraton jest podzielony na 5 etapów: Game jam, Inkubację, Finały kontynentalne, Akcelerację oraz Wielki finał w Rio de Janeiro!

To wyjątkowe wydarzenie jest organizowane po raz drugi w Polsce!

O GameJamPlus Poland

Nasze wydarzenie jest pierwszym z pięciu etapów uczestnictwa w GameJamPlus. Podczas tego wydarzenia będziecie tworzyć gry w ciągu 48 godzin z wybranymi tematami. Po wydarzeniu będziecie mieli jeszcze kolejne 2 dni na uzupełnienie swojego zgłoszenia o materiały wideo, które będą was kwalifikować do dalszych etapów GJ+.

Dlaczego warto wziąć udział w GameJamPlus Poland?

Lokalni twórcy, globalne talenty:

podczas poprzedniej edycji, jeden z polskich zespołów otrzymał prestiżową nagrodę dla Najlepszej Europejskiej Gry podczas Wielkiego Finału w Brazylii.

48 godzin kreatywności:

weźmiesz udział sprincie podczas którego będziesz musiał opracować koncepcję, zaprojektować oraz stworzyć grę wideo od podstaw. To intensywne, ale ekscytujące doświadczenie, które sprawdzi Twoje prawdziwe umiejętności!

Możliwość nawiązania nowych kontaktów:

podczas całego maratonu będziesz mieć okazję to poznania innych twórców gier i współpracy by wspólnie stworzyć hit przyszłego lata! Dodatkowo nawiążesz konktakty nie tylko w Polsce, nie tylko w Europie, ale z ludźmi z całego świata!

Unikalne tematy:

każda edycja GJ+ prezentuje kilka ekscytujących i prowokujących tematów, które mają skłonić uczestników to myślenia i przebudzić w nich wewnętrzną potrzebę wyrażenia swojej kreatywności i innowacyjności. Dzięki temu stworzysz gry, które wyróżniają się spośród tłumu!

Ocena oraz nagrody:

Zachwyć nasz panel specjalistów, a w dowód uznania otrzymasz od nas dodatkowe wsparcie podczas całej ścieżki GJ+.

Dołącz do niezapomnianej przygody z tworzeniem gier!

Jesteś gotów stworzyć grę, która wygra cały konkurs? Nie przegap tej okazji by pokazać swoje umiejętności, podjąć wyzwanie oraz być częścią światowej społeczności twórców gier!

W jaki sposób mogę uczestniczyć w wydarzeniu?

Udział w wydarzeniu jest odpłatny i możesz uczestniczyć w nim na 2 sposoby. Możesz uczestniczyć w wydarzeniu zdalnie poprzez serwer Discord, na którym będziemy się komunikować ze wszystkimi uczestnikami, lub możesz uczestniczyć w wydarzeniu stacjonarnie. W obu przypadkach zapewniamy świetną zabawę oraz ciekawe tematy z którymi będziecie tworzyć gry!

Bilety

UWAGA! Liczba miejsc stacjonalnych jest ograniczona!

Zapoznaj się z regulaminem wydarzenia

Bądź gotów na wdrożenie swoich pomysłów w życie na GameJamPlus Poland! Bądź na bieżąco i śledź nasze media na FB oraz Instagramie, gdzie będziemy publikować najświeższe informacje!

Instagram

Facebook

Napiszmy wspólnie nową historię w świecie tworzenia gier! Do zobaczenia na GameJamPlus Poland!

Więcej informacji na temat GameJamPlus na stronie: https://gamejamplus.com/

Organizatorem lokalnej edycji GameJamPlus jest Fundacja Lublin GameDev przy współpracy z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Frequently Asked Questions

Czym jest game jam?
Game jam to wydarzenie, którego celem jest tworzenie gier. Wydarzenia tego typu są często ograniczone czasowo (48 godzin w naszym przypadku) i polegają na tym by stworzyć grę w zadanym temacie (ogłaszanym na początku wydarzenia).
Jest to też świetna okazja by samodzielnie, bądź w zespole, sprawdzić swoje umiejętności szybkiego prototypowania i eksperymentowania.
Jak się zapisać na GameJamPlus Poland?
Wystarczy że klikniesz w jeden z przycisków „Zarejestruj się” i zostaniesz przeniesiony do strony gdzie możesz zakupić jeden z dostępnych biletów.
Czy udział w wydarzeniu jest płatny?
Tak, uczestniczenie w wydarzeniu jest odpłatne.
Czy muszę mieć jakieś doświadczenie?

Nie! Chociaż może być to przydatne wink
W takim wypadku zachęcamy do dołączenia do zespołu z bardziej doświadczonymi osobami.

Czy mogę uczestniczyć w wydarzeniu zdalnie?
Tak! GameJamPlus Poland odbywa się w trybie hybrydowym! Główna część wydarzenia będzie odbywać się w Lublinie, ale wciąż możecie do niego dołączyć zdalnie poprzez serwer Discord, na który dostaniecie zaproszenie przed wydarzeniem!
Chcę uczestniczyć w wydarzeniu na miejscu. Co powinienem ze sobą zabrać?

Przede wszystkim dobry humor! Na miejscu zapewniamy dostęp do internetu oraz rzutnik do prezentacji, dlatego warto zabrać ze sobą przedłużacz i nader wszystko komputer, bądź laptop smile

Czy na miejscu przewidziany jest nocleg?
Na miejscu będzie przewidziane osobne pomieszczenie w którym będzie można odpocząć, jednak w takim wypadku warto zabrać ze sobą chociaż poduszkę.
Czy powinienem przyjść ze swoim zespołem?
Możesz, ale nie jest to wymagane. Przed wydarzeniem oraz podczas wydarzenia będzie okazja do stworzenia zespołu, alternatywnie możesz też tworzyć grę w pojedynkę, chociaż będzie to zdecydowanie cięższe wyzwanie.
Czy mam przynieść swoje kanapki?
Na miejscu będą dostępne przekąski. Większe posiłki będzie trzeba jednak załatwiać sobie samodzielnie, lub też odwiedzić barek na miejscu.
Czy mam prawa do swojej gry?
W dużym skrócie: TAK! Jednakże… Wszystkie rzeczy, które tworzysz w ramach GameJamPlus będą traktowane jako publikacje w ramach licencji Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International (CC BY-ND 4.0). Więcej informacji: https://creativecommons.org/licenses/by-nd/4.0/
Czy tworząc grę mogę korzystać z gotowych assetów?
Jeżeli są to zasoby, które są ogólnodostępne – jasne. Należy wtedy oczywiście też uwzględnić autora i jego licencję w swojej grze! Odradzamy jednak korzystanie z płatnych zasobów – liczy się tutaj praca zespołu
Czy muszę korzystać z konkretnych narzędzi?

To Ty wybierasz narzędzia z jakich będziesz korzystać! Jednak sugerujemy, by podczas LubJamu korzystać z narzędzi, które dobrze znamy. Albo chociaż obejrzeliśmy tutorial lub dwa smile

Czy podczas trwania wydarzenia muszę być ciągle na nogach?
Zdecydowanie nie! Mimo tego, że wydarzenie będzie trwało tylko 48 godzin to jednak dobrze jest znaleźć czas na odpoczynek i sen. Bez nich nie da się tworzyć na 100% swoich możliwości!
Czy muszę być pełnoletni by uczestniczyć w wydarzeniu?
Nie, ale będzie to wymagać zgody opiekuna i jeżeli uczestniczysz w wydarzeniu na miejscu, to również jego obecności.

Organizator

Współorganizator

Patronat honorowy

Patronat medialny

Partnerzy